Haber

Antalya Büyükşehir Belediyesi Muharrem Ayında 50 Bin Kişiye Aşure Dağıttı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Muharrem ayı münasebetiyle merkez ve 19 ilçede 50 bin kişiye aşure ikramında bulunuyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi birlik, beraberlik ve paylaşmanın en çok arttığı Muharrem ayı münasebetiyle vatandaşlara aşure ikramında bulunuyor. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı merkez ve Alanya aşevlerinde hazırlanan aşureler, Antalya merkez ve 19 ilçede vatandaşlara bir ay içinde dağıtılacak.

Büyükşehir Belediyesi, aşure dağıtımları kapsamında Antalya Büyükşehir Belediyesi önünde çalışanlara ve vatandaşlara aşure ikram etti. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gürbüz, aşure kazanını devralarak Büyükşehir Belediyesi çalışanları ve vatandaşlara aşure dağıttı. 1.500 kişilik aşure kısa sürede tükendi. Büyükşehir Belediyesi’nin aşuresi Döşemealtı, Kemer, Korkuteli ve Gündoğmuş ilçelerinde de vatandaşların beğenisine sunuldu.

“Bölgelere Dağıtıldı”

4 Ağustos Cuma günü Demre Market’te, 7 Ağustos Pazartesi ASAT’ta, 9 Ağustos Çarşamba Muratpaşa Kapalı Yolu’nda ve 10 Ağustos Perşembe günü Kepez Fevzi Çakmak Pazarı’nda aşure ikramı yapılacak. Cuma günü aşure dağıtımı yapılacak. 11 Ağustos Kaş Pazarı’nda, 12 Ağustos Cumartesi Finike Kapalı Pazar’da, 14 Ağustos Pazartesi Apple Market’te, 15 Ağustos Salı Aksu ve Serik Pazaryerinde ve 18 Ağustos Cuma Kumluca Pazarı’nda son olarak, Aşure 19 Ağustos Cumartesi günü Kepez ANET arkasında gerçekleşecek. Büyükşehir Belediyesi, Muharrem ayı boyunca Antalya ve ilçelerinde 50 bin kişiye aşure ikram etmiş olacak. – ANTALYA

sinanpasa-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu