Ekonomi

Avrupa Borsaları Karışık Hareketle Başladı

Avrupa borsaları güne karışık hareketlerle başladı.

Açılışın ardından Stoxx Europe 600 endeksi yüzde 0,1 azalarak 471 puana gerilerken, Almanya’da DAX 40 endeksi yüzde 0,4 azalarak 16 bin 389 puana geriledi.

İngiltere’de FTSE 100 endeksi yüzde 0,1 fiyat avantajıyla 7 bin 709 puan, Fransa’da CAC 40 endeksi yüzde 0,1 düşüşle 7 bin 489 puan, İspanya’da IBEX 35 endeksi yüzde 0,2 kayıpla 9 bin 626 puan oldu. fiyatta ve İtalya’da MIB 30 endeksi yüzde seviyesinde. 0.2 prim ile 29.712 puana sahiptir.

Günü yüzde 0,2 düşüşle 1,0996’da kapatan euro/dolar paritesi, şu anda bir önceki kapanışının yüzde 0,2 altında 1,0970 seviyesinde bulunuyor.

Küresel piyasalarda, dünya genelinde ekonomik aktiviteye ve enflasyon sorununa ilişkin endişelerle karışık bir seyir göze çarpıyor.

Analistler, uzun vadeli enflasyon ve durgunluk ikileminin ortasında kalan dünya ekonomileri için yumuşak iniş ihtimalinin varlık fiyatları üzerindeki baskıyı azaltsa da makroekonomik bilgilerden alınan sinyallerin net bir fikir vermediğini belirtti. açıklama fiyatlandırmayı zorlaştırıyor.

Dün açıklanan verilere göre Euro Bölgesi’nde 2. çeyrek Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYİH) bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,3 artarak yıllık yüzde 0,6 beklentileri aştı.

Euro Bölgesi’nde Haziran’da yüzde 5,5 olan yıllık enflasyon, Temmuz’da yüzde 5,3’e geriledi. Bölgede Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) Temmuz ayında bir önceki aya göre yüzde 0,1 azaldı.

Ekonomik aktiviteyi resesyona yol açmadan soğutma çabalarının sürdüğü bölgede, çekirdek enflasyondaki “inatçı” tutum şahin politikaların devam edebileceğine işaret ederken, büyüme rakamlarının beklentilerin üzerinde olması, önümüzdeki dönemde para politikalarına ilişkin soru işaretlerini artırıyor. dönem.

Analistler bugün ABD ve Avrupa’da imalat sanayi Satın Alma Yöneticileri Endeksi (PMI), Euro Bölgesi’nde işsizlik oranı, ABD’de inşaat harcamaları ve JOLTS’ta açık iş sayısı takip edileceğini belirtti.

niluferajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu