Haber

Bursa’da İznik’ten sonra Karacabey de mavi bayrak aldı

BURSA (İGFA) –Bursa Büyükşehir Belediyesi, toplam 277 kilometrelik deniz ve göl kıyı şeridine sahip Bursa’da kıyılardaki yatırımlarının meyvelerini toplamaya devam ediyor.

Bursa’nın kıyı kenti kimliğini öne çıkarmak için Mudanya, Gemlik ve Karacabey uçlarında 115 kilometrelik deniz kıyısı ile İznik ve Uluabat’ta 162 kilometrelik göl kıyılarında değerli düzenleme çalışmaları hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, kıyıların kalitesini giderek artırmaktadır.

Yaz dönemi için 24 halk plajında ​​30 hektarlık sert zemin ve 76 hektarlık kumluk alanda 29 idari işçi, 135 temizlik işçisi ve 30 araçlık filosuyla temizliğine başlayan Büyükşehir Belediyesi, hizmet kalitesini Büyükşehir Belediyesi ile tescilledi. Bu yıl çifte ‘Mavi Bayrak’.

İznik İnciraltı Halk Plajı’na su kalitesinden temizliğe ve can güvenliğine, engelli erişim olanaklarından soyunma kabini ve duşlara kadar 33 farklı kriteri yerine getirerek geçtiğimiz yıl Türkiye Çevre Eğitim Vakfı’ndan Mavi Bayrak alan Bursa Büyükşehir Belediyesi, plajdaki plaj sayısını artırdı. bayraklar bu yıl ikiye.

İznik İnciraltı Halk Plajı’nda kalitesini koruyarak yeniden Mavi Bayrak almaya hak kazanan Büyükşehir Belediyesi, Mavi Bayrak başvurusu yaptığı Karacabey Kurşunlu Halk Plajı’nda da 33 kriteri yerine getirerek Mavi Bayrak almaya hak kazandı. . Böylece bu yaz Mavi Bayrak Bursa’nın iki yakasında da dalgalanacak.

koprubasiajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu