Haber

Cüneyt Yüksel: Meslektaşlarımdan tekrar özür dilerim

Son dakika haberine göre, olaylardan önce Melek Mosso (Melek Davarcı) konserinin iptali için defalarca yapılan uyarılara göz yumarak AK Partililere küfürler yağdıran şarkıcıyla sahne alan Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in bu davranışı 57. Tekirdağ Kiraz Festivali’nde istifasıyla sona erdi. . Göreve Yüksel’in yerine Reis Yardımcısı Hüseyin Uzunlar atandı.

“HAYATIMDAN ÖNCE BİLDİĞİM MİLLETİMİ TAKDİR EDERİM”

Cüneyt Yüksel, istifasının ardından vatandaşlara ve örgüte hitaben daha samimi bir açıklamayla yeniden özür diledi. Yüksel, “Sanatçının konserde özür dilemesinin ardından teşkilatlarımızın hassasiyetlerine dokunan bir an sonra yaşananlardan dolayı çok yakından tanıdığım milletimden özür diler, bilinmesini isterim ki Belediye Başkanlığı görevimden istifa ettim. Süleymanpaşa. terimlerini kullandı.

İŞTE YÜKSEL’İN AÇIKLAMASI;

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da onayı ile 2009 yılından bu yana AK Parti Tekirdağ teşkilatlarında ara vermeden; İlçe başkan yardımcısı, il başkan yardımcısı, ilçe başkanı ve il başkanı olarak görev yaptıktan sonra 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı olarak aday gösterildim. Kıymetli yoldaşlarımızla birlikte ortaya koyduğumuz üstün gayretle siz değerli hemşehrilerimizin teveccühünü alarak şirin ilçemiz Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı görevini üstlendim.

“SÜLEYMANPAŞAMIZA ONURUM VE ONURUMLA HİZMET EDİYORUM”

İşe başladığım andan itibaren; Meslektaşlarımla birlikte “Halka Hizmet, Allah’a Hizmet” anlayışı ile gece gündüz demeden, tüm vatandaşlarımızın şahitliğinde Süleymanpaşa’mıza şeref, haysiyet ve şerefimle hizmet ettim.

“DAVA ARKADAŞLARIMDAN YİNE BENİM”

Bizler, Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, gerektiğinde varlığından bile ödün vermeyi göze alarak, devletimize ve milletimize hizmet için yola çıkmış insanlarız. Bu sayede birlikte çalışmaktan onur duyduğum çalışma arkadaşlarımı üzmek, kırmak asla aklımın ucundan bile geçmemiştir. Bu yüzden onlara tekrar soruyorum.

“DAHA FAZLA ÜLKE GÜNDEMİNİ ÇALIŞTIRMAMAK İÇİN GÖREVİMDEN FERAGAT ETTİM”

Sanatçının konserde özür dilemesinin ardından yaşananlar nedeniyle çok yakından tanıdığım milletimden özür dileyerek kurumlarımızın hassasiyetlerine dokunmuş; Bilmenizi isterim ki, ülkemizin gündemini daha fazla meşgul etmemek adına, onurla hizmet ettiğim Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı görevimden, “Türkiye Yüzyılı” vizyonu içerisinde istifa etmiş bulunmaktayım. Cumhurbaşkanımız büyük ve güçlü bir Türkiye amacıyla ortaya koymuştur.

Esas olan Cumhurbaşkanımızın önderliğinde devlete ve millete sadakatle hizmet etmek, milletçe birlik ve beraberlik içinde yaşamaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

dortdivanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu