Haber

Emekli astsubaylar özlük haklarının iyileştirilmesini istedi

Devlet Memurları Emeklilerle Dayanışma Derneği (MEDADER), emekli astsubayların özlük haklarının iyileştirilmesini talep etti.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen MEDADER üyeleri ve emekli astsubaylar, Ulus Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde toplandı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından grup adına konuşan emekli astsubay Levent Ulucan, Türk ordusunun bel kemiğinin astsubay olduğunu söyledi.

Astsubayların özlük hakları konusunda ayrımcılığa uğradığını öne süren Ulucan, hiçbir meslekle sorunları olmadığını ifade etti.

Her meslekte var olan hiyerarşiye karşı olmadıklarını belirten Ulucan, “Biz birlikte operasyona gittikten sonra, omuz omuza ateş edip vurulduktan sonra özlük haklarına gelince negatif ayrımcılığa karşıyız.

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, 7 yıldır polisin, jandarmanın ve askerin hakkını mecliste savunduğunu söyledi.

Bakan şunları kaydetti:

“Tazminatlara ilişkin kanun teklifimiz Milli Savunma Komisyonu’nda bekliyor. Biz bu mücadeleye düzenlemelerle başladık. 2016 yılında yine verdiğimiz mücadele ile ilk düzenlemeler yapıldı. Halen uyum mücadelesi veriyoruz. Astsubayların yaptığı düzeltmeleri saymadılar. 9/2’de mücadelesini verdik.Astsubayın hak ve adalet mücadelesini verdik.” “Bunun için mecliste yeriniz var, kardeşleriniz var. Biz mecliste olduğumuz sürece biz sizin hakkınız ve adaletiniz için mücadele etmeye devam edeceğiz.”

Basın açıklamasına CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, İzmir Milletvekili Kani Beko ve Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan da katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu