Haber

Galatasaray Kulübü Başkanı Özbek: Benim kişisel görüşüm Sayın Bakanın İstanbul için bir şans olduğu yönünde.

Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Lider Adayı Murat Kurum, seçim çalışmalarına devam ediyor. Kurum, Galatasaray Spor Kulübü’nü ziyaret etti. İBB Aday Kurumu, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek ve beraberindeki heyet tarafından karşılandı. Murat Kurum herkesle tek tek el sıkışarak kulübün yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Ziyarette Önder Özbek tarafından Cumhuriyetin 100. yılına özel tasarlanan forma hediye edildi. Ziyaretin ardından Murat Kurum basın açıklaması yaptı.

6 Şubat’ta 11 ilin etkilendiği depremde tüm spor kulüpleri ve vatandaşların birlik ve beraberlik duygusu için seferber olduklarını hatırlatan Kurum, “Acımız ortak olduğu için tüm spor kulüplerimiz ve 85 milyon kardeşimiz akın etti. Depremzede kardeşlerimizin yardımı için orada seferber oldular. Hızla ama dünyada benzeri olmayan bir seferberlik anlayışıyla milletimiz bir araya gelerek 11 ilimizi ayağa kaldırmak, depremden geri dönmek için büyük çaba harcadı. Etkilenen kardeşlerimizi en kısa sürede eski hayatlarına kavuşturduk. Kulüplerimizin bu kadar maddi yükü olmasına rağmen hem konteyner kent hem de kalıcı konut konusunda takdire şayan bir duruş sergilediler. Bu anlamda spor kulüplerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. “dedi.

‘Sonunda kupayı hak eden alacak’

Kurum, F.Bahçe ile Galatasaray arasındaki şampiyonluk yarışını da değerlendirdi. “İki başarılı kulübümüz kıyasıya mücadele ediyor. Umarız hak eden kazanır. İnşallah Beşiktaş’ımız da toparlanır. Desteklediğimiz, sevdiğimiz gruplar farklı olabilir ama bu birlik ve beraberlik her şeyin üstündedir. Her zaman koruyacağız.” Birlik ve beraberliğimiz hep birlikte. Takımlarımız da bizi gururlandıracak. İnşallah çalışmaların sonunda hak eden kupayı alacaktır. Şampiyon kulübümüzü orada da alkışlayacağız. Biz de ona destek vereceğiz, sevincini pekiştireceğiz.”dedi.

‘Şahsi kanaatim Sayın Bakanın İstanbul için bir şans olduğu yönünde’

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, “ Bakanın bu seçimlerle ilgili Galatasaray için yapacağı projeler konusunda oldukça tatmin edici bilgiler verdi. Sayın Bakanımızla Galatasaray olarak görüşmemiz 7-8 yıl öncesine dayanıyor. Özellikle 6 Şubat deprem felaketinde çok yakın bir işbirliğimiz vardı. Galatasaray olarak depremin ilk gününden itibaren Bakanımızın yanındaydık. Kendisiyle her gün Galatasaray’ın ne yapması gerektiği konusunda istişarede bulunduk. Bu anlamda orada verdiğimiz hizmete öncülük etti. Büyük bir konteyner şehir inşa ettik. Artık orada hayat devam ediyor. Bölgeden göç nedeniyle kalıcı konutların değerli olduğunu söyledi. Biz Galatasaray olarak 300 kalıcı konutun üretimini üstlenebileceğimizi söylemiştik. Bununla ilgili bir protokol yaptık. Özellikle kalıcı konutlarla ilgili projeler devam ediyor. Galatasaray, depremin yaralarını sarmaya ve bundan sonraki faaliyetlerimizde oradaki vatandaşlarımıza gerekli ilgi ve desteği göstermeye her zaman hazırdır. Bugüne kadar Sayın Bakanımıza verdiğimiz sözleri yerine getiriyoruz. Sayın Bakanımızın İstanbul’a bakış açısını çok iyi biliyorum. Kişisel kanaatim Sayın Bakanın İstanbul için bir nimet olduğu yönündedir. Özellikle İstanbul’un ihtiyaçları çerçevesinde devam edeceğine son derece eminim. Bu konuda 31 Mart seçimlerinin Türkiye ve İstanbul adına hayırlı olmasını diliyorum. Sayın Bakanıma başarılar diliyorum.” söz konusu.

dikmen-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu