Ekonomi

Gaziantep, Hatay ve Kahramanmaraş’ta bazı yerler sanayi bölgesi ilan edildi.

Gaziantep, Hatay ve Kahramanmaraş’ta bazı yerlerin sanayi bölgesi olarak belirlenmesi kararlaştırıldı.

Resmi Gazete’de yayımlanan kararlara göre, Gaziantep’in Nizip ilçesindeki alanlar, Nizip Organize Sanayi Bölgesi Tevsii Sanayi Bölgesi, “Nizip 2.Organize Sanayi Bölgesi Tevsii Sanayi Bölgesi ve Nizip Küçük Sanayi Sitesi Sanayi Bölgesi, Oğuzeli Organize Sanayi Bölgesi Tevsii Sanayi Bölgesi; Oğuzeli ve Şahinbey ilçeleri sınırları içerisinde kalan alanlar Gaziantep Ayakkabıcı Terlik ve Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Tevsii Sanayi Bölgesi, Araban ilçesindeki alanlar Araban Sanayi Bölgesi, Fevzi Çakmak ve Yeni Altıntaş mahallelerindeki alanlar olarak isimlendirildi. ilçede sanayi bölgesi olarak belirlendi.

Ayrıca Hatay’ın Belen ilçesindeki alan Belen Küçük Sanayi Bölgesi, İskenderun ilçesine bağlı Bitişik Mahallesi’ndeki alan sanayi bölgesi, Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesindeki alan Elbistan Çiçek Mahallesi Sanayi Bölgesi, Bursa’daki alan ise sanayi bölgesi olarak belirlendi. Denizli Mahallesi Dulkadiroğlu ilçesi sanayi bölgesi olarak.

Söz konusu düzenlemeler Mükemmellik Kapsamında Sanayi İşyerleri Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi uyarınca yapılmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu