Haber

Habertürk, Murat Kurum için Gazze sorusunu sansürledi

Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum’a yöneltilen Gazze sorusu engellendi, Kurum da yarıda kalan soruyu yanıtsız bıraktı.

Murat Kurum, Habertürk’te Mehmet Akif Ersoy’un sunduğu “Nedir Ne Değildir Özel” programının konuğu oldu. Orhan Gencebay ve Aslı Şafak’ın da yer aldığı programın “magazin ağırlıklı” olduğu belirtildi.

Mehmet Akif Ersoy, “Güzel sorun ya. Bize de kızacaklar şimdi ne oldu niye şey yapamıyor musun falan… ” dedikten sonra mikrofonu alan genç bir kadın “Başkanım şimdi seçimi kazandığınızda Filistin ve Gazze için ne gibi..” dedikten sonra stüdyodan “Bu olmaz, alabilir miyim mikrofonu ben” sesi duyuldu.

Mehmet Akif Ersoy da bunun üzerine “Hemen verebilir misin mikrofonu lütfen” dedikten sonra genç kadının elindeki mikrofon başka birine verildi. Murat Kurum soruyu yanıtlamadı.

Ardından gelen soru ise Nişantaşı’ndan bir öğrencinin “Aile WhatsApp grubunuz var mı?” oldu. Sunucu Mehmet Akif Ersoy bu soru üzerine “Bize böyle gelin ya” dedi.

‘HAYRAN OLDUĞU KİŞİ’ SORUSU DA ‘SİYASET YOK’ DİYEREK ENGELLENDİ

Programda Gazze sorusundan önce de İstanbul Üniversitesi öğrencisi “Murat Kurum’um en çok hayran olduğu kişi kimdir ve neden” sorusuna da Aslı Şafak, müdahale etti. Şafak, “Şimdi en çok hayran olduğu kişi derken, siyasetçi değil, edebiyatta mı? Oyuncu olarak mı? müzisyen olarak mı? Futbolcu olarak mı? Nasıl bir hayranlık?” diye konuştu.

Soruyu soran öğrenci bu müdahale üzerine,” Murat Başkanıma bırakıyorum bunlar arasında en çok idol edindiği kişi kim ve neden?” diye sorusunu tekrarladı. Kurum bu soru üzerine, “Recep Tayyip Erdoğan. Neden? Çünkü o bir dünya lideri” diye yanıt verdi.

ERSOY VE ŞAFAK TEPKİ GÖSTERDİ

Ersoy cevap üzerine “Ben siyasi soru almayalım dedim” ifadelerini kullanırken, Şafak da “Yani idol olarak sorduğunda Icardi demeyecek herhalde, ne diyebilir ki” diye tepki gösterdi.

ERSOY’DAN AÇIKLAMA

Gazze sorusu sosyal medyada tepkilere neden olurken Mehmet Akif Ersoy da sosyal medya hesabından yayınladığı video ile açıklamada bulundu. Ersoy soruyu kesme nedeni olarak programın “siyasi bir program olmaması” olarak gösterdi.

(HABER MERKEZİ)

uluborlu-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu