Yaşam

Karaman Kitap Günleri Yoğun Katılımla Sona Erdi

Karaman Belediyesi tarafından bir klasik haline getirilen ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen Karaman Kitap Günleri yoğun bir katılımla sona erdi. Tertip, 120 saygın yayınevi ve 95 yazarı 10 gün boyunca Karamanlılarla buluşturdu.

Karaman Belediyesi tarafından 2-11 Haziran tarihlerinde Lütfi Elvan Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 3. Karaman Kitap Günleri’ne Karaman halkı yoğun ilgi gösterdi. 10 gün süren etkinlik her yaştan binlerce kitapseveri ve çok ünlü isimleri ağırladı. Birbirinden değerli şair ve yazarlarla tanışma ve kitaplarını imzalatma fırsatı bulan vatandaşlar, 12 söyleşi programıyla ünlü yazarları da dinleme fırsatı buldu. Açıldığı günden bu yana binlerce kişinin ziyaret ettiği Kitap Günleri’nin yanı sıra yurdun dört bir yanından 120 yayınevinin yayınladığı yayınlar okuyucuların beğenisine sunuldu.

Karaman Kitap Günleri’nin son konuğu Dilek Cesaretli oldu. “Sabırlı Aileler Şefkatli Çocuklar Yetiştirir” başlıklı konferansla hayranlarıyla buluşan ünlü yazar, söyleşinin ardından kitaplarını okurları için imzaladı. Türkiye’nin nadide kitap festivalleri arasında yerini alan Karaman Belediyesi 3. Karaman Kitap Günleri, seneye yeniden kitapseverlerle buluşmak üzere 11 Haziran Pazar günü sona erdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu