Haber

Köşe yazılarına sessiz kalan Habertürk’ten ilk açıklama Kemal Öztürk’ten geldi: Sahadan yazacağım

Satılacağı iddia edilen ancak bu iddia yönetim tarafından yalanlanan Habertürk, 29 Mayıs’tan bu yana hiçbir köşe yazarına yazmadı. Sevilay Yılman ve Fatih Altaylı ayrıldıktan sonra bu konudaki ilk açıklamayı Kemal Öztürk’ten Habertürk yaptı. Kemal Öztürk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda köşe yazılarına ‘sahadan’ devam edeceğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Bir süredir Habertürk’teki değişim çabaları nedeniyle yazarlığımın sonlandırıldığına dair haberler var. Soran çok olduğu için açıklama yapma gereği duydum. Ben her zaman sahadan köşe yazarlığı taraftarı olmuşumdur. gazetecilik Bu sayfada klasik köşe yazım dışında seçim gözlemlerinden tarıma, Ukrayna savaşından Karabağ krizine kadar tüm saha gözlemlerimi yayınladım.

Bundan sonra yine aynı sayfada sahadan köşe yazarlığı yapmaya devam edeceğim. Bu formu bir televizyon programına dönüştürerek vatandaşın gerçek gündemini kamuoyu ile buluşturacağız. Şahsen bu değişikliğin medyada değerli bir açılım olduğunu düşünüyorum.”

YOK YAZILI YAZILI YAZILI

Seçim öncesi muhalif isimleri konuk ettiği, AK Parti ve MHP yetkilileri tarafından sık sık hedef gösterilen Habertürk’ün iktidara yakın Cengiz Holding’e satılacağı iddia edilmişti. Habertürk yönetimi resmi bir açıklama yaparak bu iddiayı yalanladı. Ancak Muharrem Sarıkaya, Nagehan Alçı, Kübra Par, Oray Eğin, Kemal Öztürk, Nihal Bengisu Karaca gibi yazarların yeni yazıları 29 Mayıs’tan bu yana yayınlanmıyor. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu