Haber

Malatya’da depremzedelere yardım eden Endonezyalı ekip, Malatya’dan ayrıldı

Endonezya’nın başkenti Cakarta’dan insani yardım için Malatya’ya gelen 5 dernek üyesi, Malatya’dan ayrıldı.

Pazarcık ve Elbistan’da meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Malatya’ya gelen ve Cakarta’da faaliyet gösteren Sekolah Relawan, Gerak Bareng, Atap İndonesia, Gerak Menebar Kebaikan ve Khadijatee yardım derneklerinden yedi gönüllü, kentteki depremzedelere yardımda bulundu.

Kentteki yardım çalışmalarını tamamlayan dernek üyeleri, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’i ziyaret etti.

Güder, ziyarette Endonezyalı gönüllülerin belediye personeli ile birlikte depremzedelere giyecek ve yiyecek dağıttığını söyledi.

Gönüllülere teşekkür eden Güder, şunları söyledi:

“Türkiye’den ve yurtdışından acımızı paylaşan herkese teşekkür ederiz. İlk depremde yapılarımızın sağlamlığından dolayı fazla bir şey kaybetmedik. İkinci depremde çok kişi dışarıdaydı ama Malatya depremden en çok etkilenen il oldu. Bina enkazı anlamında depremi, arkadaşlarımızın da desteğiyle inşallah bu yükü kaldıracağız.” Allah kimseye bu afeti yaşatmasın. Türkiye olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın desteğiyle Endonezya başta olmak üzere dünyanın neresinde olursa olsun, hangi dinden, ırktan olursa olsun ülke olarak onların yanında olduk.” .

Sekolah Relawan vakfının başkanı Bayu Gawtama, Türkiye’de deprem olduğunu öğrendikleri anda yardıma gelmek için hemen hazırlık yaptıklarını söyledi.

Türkiye ile derin bağları olduğunu belirten Gawtama, “Türkiye ile Endonezya’nın ortasında çok yakın bağlarımız var, kardeşiz. Depremler, tsunamiler yaşadık, siz hep yardım ettiniz. Biz size depremde çok yardım etmek istedik. ” dedi.

İnsani yardım ulaştırmaya çalıştıklarını belirten Gawtama, “İki haftadır buradayız, bazı arkadaşlarımız Endonezya’ya dönecek, 2 arkadaşımız da yardım faaliyetlerine Hatay’da devam edecek.” dedi.

haskoyajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu