Teknoloji

NVIDIA Bir Rakibini Daha Geride Bırakmayı Başardı!

Yarı iletken devi NVIDIA şirketi, dünyanın en değerli şirketleri listesinde rakiplerini geride bırakarak iki sıra birden yükseldi. İşte sizin için NVIDIA piyasa fiyatını bulduk…

Ekran kartı pazarında lider olarak görülen NVIDIA, son yıllarda yapay zeka alanında yaptığı yatırımlarla dikkat çekiyor. Bu atılımlar sayesinde piyasa değeri giderek artmaktadır. Bırakın yarı iletkeni, otomotivden sağlık sektörüne kadar pek çok branşta yapay zeka çalışmalarının yapıldığını gözlemliyoruz.

Görünüşe göre NVIDIA yatırımlarının meyvelerini toplamaya başlıyor. Öyle ki şirketin piyasa değeri; Son birkaç haftadır hızlı bir yükseliş gösteriyor. 13 Şubat’ta Amazon’u geride bırakan NVIDIA, son dönemde Google’ı da geçmeyi başardı.

NVIDIA Google’ı Geride Bıraktı

NVIDIA bu hafta dünyanın en değerli şirketleri listesinde hem Amazon’u hem de Google’ı geride bırakarak dördüncü sıraya yükselmeyi başardı. İki basamak birden sıçrayan şirketin mevcut piyasa değeri ise 1.825 trilyon dolara ulaştı. Geçtiğimiz saatlerde Google’ın aştığı piyasa değerinin 1.820 trilyon dolar olduğunu gördük.

Geçtiğimiz ayı NVIDIA’nın oldukça yoğun geçirdiğini yaşadık. Şirket, yeni masaüstü GPU (Grafik İşlem Birimi) modellerini tanıttı. Şirkette yapay zeka ve yazılım konusunda önemli gelişmelerin olduğu aşikar görünüyor. Bu olaylar şirketin piyasa değerini büyük ölçüde etkilemiş ve okun dikey hareket etmesine neden olmuştur. Önümüzdeki günlerde Google’dan bir gelişme gelip gelmeyeceği merak konusu.

habermerkezefendi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu