Ekonomi

Olgunlaşma Enstitüsü kadın kursiyerler sertifikalarını aldı

Menteşe Kaymakamlığı tarafından Muğla Olgunlaşma Enstitüsü’nde yürütülen ‘Kadın Üret Menteşe Kazandır’ projesinin kadın kursiyerleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde sertifikalarını aldı.

Muğla Olgunlaştırma Enstitüsü’ndeki atölyelerde ve dokuma tezgâhlarında kurs alan kadınların ürettikleri eserleri ziyaret eden Vali Orhan Tavlı, Olgunlaştırma Enstitüsü’nden deprem bölgesine çok sayıda giysi yardımı gönderildiğini açıkladı. Törende 21 kadın sertifika aldı.

Öte yandan Olgunlaşma Enstitüsü çatısı altında 50 kadının istihdam ve üretim süreçlerini yürütmeye çalıştıklarını belirten Muğla Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, “Bu proje kapsamında alınan makinelerle , vatandaşlarımızın deprem afeti sonrası uyku tulumlarından, deprem afeti sonrası yaralarını sarmalarına kadar birçok acil ihtiyaçlarının deprem bölgesinde üretilebilmesi mümkün. Emeği geçen ve destek olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Muğla Valisi Orhan Tavlı, Menteşe Kaymakamlığı tarafından yöresel el sanatlarının yaşatılması ve yöresel el sanatlarının geliştirilmesi ve kadın istihdamının sağlanması amacıyla Menteşe Kaymakamlığı tarafından yürütülen “Kadın Üretiyor Menteşe Kazanıyor” projesinde çalışıp üreten kadın kursiyerlere sertifikalarını verdi. Muğla bölgesinde yok olmanın eşiğinde. – MUĞLA

gurunajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu