Haber

Rusya Türklere yatırım kolaylığı getiriyor

Rusya Başbakanı Mihail Mişustin, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 25 “dost” ülkeye yatırım imkanı sağlanacağını duyurdu.

Rusya’ya yatırım yapmak isteyen “dost” ülke vatandaşları ve şirketlerine yönelik basitleştirilmiş bir prosedür oluşturulacağını belirten Mişustin, bu prosedür kapsamında söz konusu ülkenin vatandaşlarının ve şirketlerinin banka hesabı açıp para tutabileceklerini kaydetti. Rusya’daki mevduatlar.

Başbakanın yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Yabancı girişimler ve girişimciler için daha uygun koşulların yaratılması, Sayın Cumhurbaşkanımızın belirlediği milli hedefler doğrultusunda mali egemenliğin sağlanmasına yönelik sistematik çabaların bir parçasıdır.”

Ukrayna’nın işgali sonrasında kendisine yaptırım uygulayan ülkeleri “düşman ülkeler” olarak ilan eden Rusya, yaptırımlara katılmayan ülkeleri ise “dost” ülkeler olarak nitelendiriyor. Yatırımı kolaylaştıran 25 “dost” ülke arasında Türkiye’nin yanı sıra Çin, Hindistan, Brezilya, Suudi Arabistan, Kazakistan ve Belarus yer alıyor.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yıl dönümü dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönderdiği tebrik mesajında, iki ülke arasındaki ilişkilerin “dostluk ve komşuluk” ruhuyla gelişmeye devam ettiğini ve ikili ilişkilerin kapsamının genişletildiğini belirtti. ilişkiler “iki dost ülkenin yararınadır.” Daha da genişleyeceğine inandığını belirtti.

DW,rtr/BK,HT

VPN ile DW Türkçe’ye nasıl erişebilirim?

goynukhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu