Haber

Sarıgül 2. tura başladı: Kılıçdaroğlu Türkiye’yi kucaklıyor

DUVAR– CHP’den Erzincan Milletvekili seçilen Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci sağlık seçimleri öncesi saha çalışmalarına başladı.

Sivas’ın Divriği ilçesine giderek seçmenlerle buluşmaya gelen Sarıgül, Türkiye’nin parlamenter sisteme geçmesi gerektiğine değinerek, “Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi çalışmıyor. Bir kişinin bütün bir ülkeyi tek başına yönetmesi hem mümkün değil hem de doğru değil” dedi.

‘KILIÇDAROĞLU DEVLETİ RAY ÜZERİNDE OTURUYOR’

Türkiye’nin yönetim sisteminin değişmesi gerektiğini belirten Sarıgül, “Türkiye’yi demokratik parlamenter sisteme geçirecek olan Sayın Kılıçdaroğlu’dur. Kılıçdaroğlu, demokrasiye inanan, inançlara saygılı, laikliğe bağlı, hukukun üstünlüğüne ve sosyal devlet anlayışına önem veren bir adaydır.

“Kılıçdaroğlu devleti rayına oturtuyor. Ekonomiyi düzeltir. Adalete ve liyakata önem verir. Tarlada fabrikada üretim, kamuda dürüst yönetim diyen Kılıçdaroğlu’dur. Alçakgönüllü, kibirden uzak, egosuz ve hırssız Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin yüzde yüzünü kucaklıyor. Ülkeyi istişare ve uzlaşı içinde yönetir. Kendisine oy verseler de vermeseler de herkesin hakkını ve hukukunu koruyor. Herkes başkan olur. Kimseyi hor görmez, parmak sallamaz, az konuşur, çok çalışır, kendisi sarayda yaşamaz, Türkiye’yi saray yapar. Kılıçdaroğlu liderliğindeki Türkiye güzel bir Türkiye olur.” (DUVAR)

seydiler-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu