Haber

Soylu’nun Yardımcısı da Çift Maaşlı Çıktı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Meclis’te tartışırken simit peynir yiyerek gündem olan yardımcısı İsmail Çataklı ile Gençlik ve Spor Bakanı’nın yardımcısı Sinan Aksu’nun da çift maaşlı bürokratlardan olduğu ortaya çıktı. 

Bir kamu kurumu olan Emlak Konut’un 7 kişilik idare heyetinde dikkat çeken isimlerin yer aldığı ortaya çıktı.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine nazaran, Emlak Konut’un en fazla dikkat çeken idare konseyi üyelerinden biri İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yardımcısı İsmail Çataklı. Çataklı’nın bakan yardımcılığı maaşının yanı sıra Emlak Konut’tan da maaş aldığı ortaya çıktı.

Soylu’nun geçtiğimiz günlerde Meclis’te HDP’lilerle tartıştığı sırada Çataklı, simidine peynir sürüp yemeye devam edince toplumsal medyada gündem olmuştu. Gayrimenkul kesimiyle bir ilgisi bulunmayan Çataklı’nın 1 Ağustos 2022 tarihinden beri Emlak Konut’un idaresinde yer aldığı tabir edildi.

Yardımcılar çifter maaşlı

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sinan Aksu

İmam hatip lisesi, tarih kısmı mezunu Gençlik ve Spor Bakanı’nın yardımcısı Sinan Aksu’nun da Emlak Konut’un idaresindeki bir öteki çift maaşlı bürokrat olduğu öğrenildi. Etraf Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un özel kalem müdürü olarak misyon yapan Burak Demiralp de Emlak Konut’un idaresinde yer alıyor.

TOKİ lider yardımcıları Hakan Akbulut ile Mustafa Levent Sungur da birebir vakitte Emlak Konut’un idare şurası üyesi. Emlak Konut’un idare konseyi lideri Ertan Keleş de AK Parti devrinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde üst seviye yöneticilik yaptı. Keleş, 2018 yılında da İstanbul Büyükşehir Belediyesi Lideri danışmanıydı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu