Haber

Bakan Bilgin: Birinci derece memurlar 3600 ek göstergeden yararlanacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, Hacı Bayram Veli Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Memur-You Konfederasyonu 7. Olağan Genel Kurulu’na katıldı.

Tüm çalışanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlayan Alım, hükümet olarak çalışma hayatının bekleyen sorunlarını çözdüklerini söyledi.

Bunlardan birinin de kamu çalışanlarına 3600 ek gösterge verdiğini hatırlatan Alım, şunları kaydetti:

“3600 sadece dört meslek kümesiyle ilgili bir sorun olarak siyasi taahhüt olarak ortaya atıldı. Gündemde olmayan meslek kümelerini de fayda sağlayacak şekilde dahil ederek tüm memurlara 600 ek gösterge vererek çözdük. 5 milyon 300 bin kişi kapsamlı.Orada çözülmemiş bir sorun var.Sendikacılarla zaman zaman tartıştık.O nedir?Birinci dereceye gelen tüm çalışanların kazanılmış hakkı olarak 3600 ek gösterge düzenlememiz gerekiyor. O günün şartlarında yapamadık ama bu konudaki belgemiz ve tahlil şeklimiz hazır.Aslında kanun teklifimiz inşallah Meclis gündemine ilk gelecek tekliflerden biri olur. .”

Sözleşmeli kamu çalışanlarının takım meselesini çözerek memurlara sosyal yardım payı verdiklerini hatırlatan Vedat Alım, taban fiyattan ve tüm çalışanların gelirlerinden alınan vergiyi asgari fiyata kadar kaldırarak tarihi bir adım attıklarını söyledi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu