Haber

Battaniyelerin Üzerinde Uyanan Yakınlarının Enkazdan Kurtarılmasını Bekleyen Vatandaşlar: “Üç Gündür Buradayız Hiçbir Şekilde Destek Yok, Yardım Yok”

HABER: YETENEK BAĞIŞI – KAMERAMAN: AZİZ METİN TURAN

Hatay’daki depremde enkaz altında kalanlar kurtarılmayı beklerken, yakınları umutlarını yitiriyor. Enkazın başında battaniyenin üzerinde uyuyan bir vatandaş, “Üç gündür buradayız. Hiçbir şekilde destek ve yardım yok. AFAD olsun, başkaları olsun 2 dakikada geliyorlar. Yine gidiyorlar” dedi.

6 Şubat depreminde en çok hasar gören illerden biri olan Hatay’da arama kurtarma çalışmaları sürerken; Yakınlarının çıkarılmasını bekleyen vatandaşlar, günlerdir geceyi enkaz başında battaniyelere sarılarak geçiriyor.

“KAÇ ÖLÜ VAR, KIRMIZI BİR ŞEKİLDE İZİN VERİLSE DE ÖLÜYORLAR”

Enkazın başında yakınlarını çıkarmaya çalıştıklarını söyleyen bir vatandaş, “Üç gündür buradayız. Burada hiçbir şekilde bir destek ve yardım yok. AFAD olsun, diğerleri olsun içeri giriyorlar. İki dakika ‘Burası tehlikeli giremiyoruz. Burada çalışamayız. Ses yok giremeyiz. Enkaz üzerimize çarpacak diyorlar yine gidiyorlar. Tanıdıklarımız var. Enkaz altında komşuları var.Kaç ölü kokmuş durumda.İçeride canlı olsalar bile o kokudan ölecekler.Vinç istiyoruz,gerekli olan her şey,ne gerekiyorsa istiyoruz.Bir şeyler yapmak istiyoruz. kendi başımıza, kendi emeğimizle çalışıyoruz. Ekipmanımız var. Ekipmanlarla çalışıyoruz ama yanımızda usta bir ekip yok. Bir usta grup olsaydı şimdi ona ulaşırdık” dedi.

Bütün gece dışarıda kaldığını belirten vatandaş, “3 gündür kanepede, battaniyenin üzerinde kalıyorum” dedi.

Bir akrabasını bekleyen vatandaş, “İki yeğenim. Üç torun. Amcamın oğlu içeride” dedi. Bir diğeri ise enkaz altında 3 yakınının cansız bedenini bulduklarını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu