Haber

Bayraklı’nın çocuklarından Osmaniye’ye gönül köprüsü!

Depremzede çocuklar için hazırladıkları yardım paketlerini afet bölgesine ulaştıran Bayraklı Belediyesi Ayda Bebek Anaokulu öğrencilerinin bu davranışı Osmaniye’deki akranlarından tepki aldı. Sarsıntıyı yaşayan çocukların çizdikleri fotoğrafları ve yazdıkları notları Bayraklı’ya göndermesiyle duygulu anlar yaşandı. Önder Sandal, “Çocuklar bu dünyanın en masum varlıkları ve sadece sevgi dolular. Yaraların bir an önce sarılmasını ve aralarında kurdukları gönül köprüsünün daim olmasını diliyorum.”

DEPREMDEKİ ÇOCUKLARDAN BAYRAKLI’YA MEKTUP

Türkiye’yi kasıp kavuran depremin ardından Bayraklı Belediyesi, afet bölgesine yönelik yardım çalışmalarını sürdürürken, belediyenin Ayda Bebek Anaokulu öğrencileri, aileleri ile birlikte topladıkları yardımları depremzedelerin kardeşlerinin yaralarını sarmak için seferber oldu. Anaokulu öğrencilerinin bu duygusal çabası Osmaniye’deki akranları tarafından karşılandı. Yardım kolilerini Bayraklı’dan teslim alan öğrenciler, Ayda Bebek Anaokulu öğrencilerine yazdıkları mektuplar ve çizdikleri fotoğraflarla teşekkür ettiler.

HERKES OLDU

Gönderilen mektuplarda, “Desteğiniz için çok teşekkür ederiz, İzmir’i görmek ve sizinle tanışmak, güzel günlerde Osmaniye’ye gelmek isteriz” ifadeleri aktarıldı. Karşılıklı bu davranış aileler ve öğretmenler arasında duygusal anlar yaşanmasına neden oldu. Bayraklı Belediyesi’nin depremi yaşayan kentlere yönelik yardım çalışmalarının devam edeceği belirtildi.

“GÖNÜL KÖPRÜSÜ SONSUZA KADAR YAŞAMALIDIR”

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Çocuklar bu dünyanın en masum varlıkları ve sevgi dolular. Depremin olduğu ilk günden itibaren ailelerinin de desteğiyle yardımlarını sürdürdüler. Bu davranışın bu kadar olumlu tepki alması çok anlamlı. Evlatlarımız arasında kurulan bu gönül köprüsünün daim olmasını diliyorum.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-ciftlik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu