Ekonomi

Kayseri OSB’den İsrail’e Gazze tepkisi

Mehmet UZEL(KAYSERİ İGFA)
İsrail’in Gazze’de sivillere yönelik saldırıları nedeniyle 3 gün ulusal yas ilan edildiğini hatırlatan Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, “Dünyanın gözü önünde bir hastanenin bombalanması ciddi bir insanlığa saldırıdır ve açık bir savaş suçudur. Uluslararası Toplumun Gazze’de olup bitenlerden haberi var.” “Tarihte eşi benzeri olmayan bu insanlık dışı vahşete sessiz kalmamalıyız. Bu alçaklığı şiddetle kınıyorum. Filistin halkının yanındayız, destekliyoruz, acılarını paylaşıyoruz. Kahrolsun dünyanın neresinde olursa olsun mazlumlara zulmedenler. dünya” dedi.

İsrail’in saldırgan tutumu ve bu tavra verilen takviyelerin bölgede barışın sağlanması beklentilerini bozacağını belirten Önder Yalçın, “Tarihi ve manevi açıdan büyük bir öneme sahip ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’da yeni bir insanlık dramı yaşanıyor. İsrail’in sorumlu olduğu manevi önem. İsrail’in bölgemizdeki saldırganlığı ve ona verilen desteğin bu saldırganlığın daha da artmasına neden olması sadece Filistin halkını değil tüm dünyayı endişelendiriyor. Gazze’de orantısız güç kullanımı, cami, hastane ve okulların bombalanması, sivillerin katledilmesi açık bir soykırıma dönüştü. “Bu soykırım ve dökülen kandan dolayı İsrail’i kınıyoruz.” sözlerini kullandı.

Başkan Yalçın, açıklamasına şöyle devam etti: “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Birleşmiş Milletler kürsüsünde defalarca bağırdığı gibi biz de ‘Dünya 5’ten Büyüktür’ diyoruz. Başkenti Doğu Kudüs olan Filistin Devleti’nin de bu şekilde hareket etmesi gerektiğine inanıyoruz. 1967 yılı sonu çerçevesinde oluşturulacak yeni bir düzenlemeyle İsrail ve Filistin’in iki bağımsız devlet olarak hayata geçirilmesi ve bunun uluslararası toplum tarafından tanınması gerekmektedir. İsrail’de şehit olan Filistinlilere Allah’tan rahmet diliyorum. Baskı.”

ladik-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu