Haber

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı: Ağır hasarlı binaların yıkımına hız verilmeli

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Çet Sadıkoğlu, ağır hasarlı binaların yıkım işlemlerinin hızlandırılması gerektiğini belirterek, “Yıkılan binalardan çıkan ve kansere neden olan asbest maddesini azaltmak için basınçlı su kullanımı artırılmalı” dedi.

Önder Sadıkoğlu, ağır hasarlı binaların yıkım süreçlerinin hızlandırılması için davette bulundu. “Terör saldırılarının oluşturduğu görüntü ve toz bulutları nedeniyle iş yerlerini açamaz hale geldi. Kenti tekrar ayağa kaldırmak istiyorsak yıkım süreçlerini daha da hızlandırmak gerekiyor. Sürecin takipçisi olmaya devam edeceğiz.”

“Basınçlı su kullanımı artırılmalı”

Asbestin kansere yol açma riskini azaltmak için basınçlı su kullanımının artırılması gerektiğini belirten Başkan Sadıkoğlu, “Daha önceki açıklamalarımızda defalarca dile getirdiğimiz asbest tehlikesi halen devam etmektedir. Yıkılan binalardan çıkan ve kansere neden olan asbestin azaltılması için yıkım sırasında kullanılan basınçlı su kullanımı artırılmalıdır. Harekete geçilmelidir” dedi. – MALATYA

haberhalfeti.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu