Ekonomi

Son Dakika: FTX İflas Etti

Kripto para piyasası son günlerde dev borsa FTX’te yaşananlar nedeniyle sarsılıyordu. Likidite krizi yaşayan borsanın evvel Binance tarafından satın alınacağı açıklanmış, sonrasında ise Binance u karardan vazgeçmişti. Dün ise FTX’in CEO’su tüm yaşananlardan kendisini sorumlu tutan bir açıklama yayınlamıştı.

Bugün ise beklenen oldu ve FTX’in iflas ettiği açıklandı. Dev kripto platformu, Twitter üzerinden yayınladığı bir basın açıklamasında ABD’de iflas başvurusu yaptıklarını açıkladı. İflas müracaatının, FTX Trading Ltd., FTX.US ve Alameda Research olmak üzere tüm FTX Group’u kapsadığını ekleyelim.

CEO Sam Bankman-Fried da istifa etti

İflas müracaatının yanı sıra, krizin merkezinde yer alan FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’ın da istifa ettiği açıklandı. Gelen bilgilere nazaran Bankman-Fried’ın yerine CEO olarak John J. Ray III atanacak. SBF olarak da bilinen teşebbüsçü, misyondan ayrılsa da geçiş sürecinde rol almaya devam edecek.

Son günlerde düşüş yaşayan Bitcoin, bugün 18 bin dolara kadar yükselmişti. Fakat önder kripto para ünitesi, FTX’in açıklamasının akabinde tekrar düşüşe geçti. Bitcoin, bu haberin yazıldığı sırada 16.900 dolar civarlarından süreç görüyor.

Detaylar geliyor….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu