Haber

Tarlası yanan Andırınlı çift: 5 liraya tarlaya mı gideyim balyaya mı?

Maraş’ın Andırın ilçesine bağlı Geben yaylasında arpa ektiği tarlada hasat sonrası çıkan yangında samanların yanması nedeniyle büyük maddi zarara uğrayan çiftçi Muhittin Poyraz, kaybını anlatarak tahlil istedi.

Poyraz, yaşadığı zorluğu şu sözlerle anlattı; “Motora para verdim, hepsine para verdim ama balyadan çıksa bari balyayı kafa kafaya getiririm hesap yapıyorduk şimdi her türlü zarardayım. 5 liraya mı gitsem tarla tamamen yandı balyalarım gitti.

ANKA’da yer alan habere göre, çiftçi Muhittin Poyraz tarlasına ektiği arpaları biçerek kilosunu 5 liraya sattı. Balya yapıp tarlada kalan samanı satacaktı ama bir hafta önce tarlada yangın çıktı ve hepsi yandı. Poyraz, “En az 200 balya alırdı, en azından benim masrafımdan kurtulurdu, şimdi zarardayım. Ben buradan kepçe alıp sağa sola yaptıracağım.

‘GİDERLERİMİ KARŞILAMADILAR’

Çiftçi Muhittin Poyraz olayı ve yaşadığı ekonomik kaybı şu sözlerle anlattı:

“Burada bir hafta önce arpa vardı, kilosu 5 liraya arpa sattım. Burada en az 200 balya çıkarıldı, yandı. Balya 80-100 liraydı. Babamı göz doktoruna götürdüm ortada, dönüşte yangını öğrendim. Geldiğimde her şey darmadağındı. Kova girmiş, sağa sola dağılmış.

Bu haldeyken kestirdim, sattım, 5 liraya kilo verdim. Masraflarımı karşılamadı. Balyayı satarsam en azından ektiğim maliyeti telafi ederim dedim ve balya yandı. Şu anda bir kaybım var. Tekrar buraya girecek kepçe ile sağa sola kepçe yaptıracağım. Bütün bunlar, şu anda parayla imkanım yok, başım dertte. Ben de ne yapacağımı bilmiyorum.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu