Haber

‘Erdoğan’a teşekkürler’ plaketlerini tasarlayan Mahir Akkoyun beraat etti

Nisan ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin fotoğraflarının yer aldığı çıkartmaları tasarlayıp paylaşan ve üzerinde “Bu ürün size pahalı mı? Erdoğan sayesinde” yazan ve sosyal medya hesaplarında paylaşan Mahir Akkoyun, yargılandığı davada beraat etti.

“SUÇ DEĞİL”

Akkoyun, kararın ardından sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Nihayet beraat kararı çıktı. Çıkartma tasarlayıp ‘Erdoğan sayesinde pahalı mı’ demek suç değildi. Beni yalnız bırakmayan başta Berfin Kaya, Baran Selanik, Özkan Yücel olmak üzere avukatlar, gazeteciler ve sanatçılara, kısacası adını sayamadığım herkese çok teşekkür ediyorum. Tamamen anlamsız ve mesnetsiz bir süreçti ve sonucunu bu mesajla paylaştı.”

SEÇİM YASASINA İTİRAZ ETMEDEN YARGILANMIŞTI

Akkoyun’un hazırladığı etiketler 14 Mayıs seçimleri öncesi işe yarayan etiketlerdir. oy 298 sayılı “Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri” Hakkında Kanun’un 61 ve 151/2’nci maddesinden, takvim döneminde nisan ayında sıkça kullanıldığı için yargılandı. Akkoyun, “seçim döneminde reklam ve reklam yerleri yasağına uymamak” suçundan bir yıla kadar hapis cezasıyla yargılanıyordu.

Kaynak: ANKA / Güncel

harranhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu