Haber

Üsküdar Meydanı’nda 10 bin kişilik aşure

İSTANBUL (İGFA) – Üsküdar’da Mihrimah Sultan Camii önünde Muharrem ayı nedeniyle dev kazanlarda kaynatılan aşure, binlerce vatandaşın beğenisine sunuldu. Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen programda, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve Üsküdar Kaymakamı Adem Yazıcı, Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından vatandaşlara aşure dağıttı.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, aşure dağıtımı öncesi Üsküdarlılara seslenerek, “Gördüğünüz gibi hemşerilerimizin ilgisi ve ilgisi çok yoğun. Hemşerilerime teşekkür ediyorum. Üsküdar belediyesi olarak böyle güzel bir geleneği Üsküdar’da yaşatıyoruz, dün itibari ile kazanlar kaynamaya başladı. Yaklaşık 10 bin vatandaşımıza aşure dağıtıyoruz, Allah herkesi kabul etsin. Bu birlik beraberliğimiz olsun” dedi.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün Muharrem ayının 10’u Aşure günü münasebetiyle Üsküdar Meydanı’nda hemşerilerimize aşure dağıtıyoruz. Bu aşureler şehitlerimizin ruhları için, Kerbela şehitlerimizin ruhları için, Hz. Hüseyin’in ruhuna, Ehli Beyt’in ruhunu anmak için güzel bir program. Sünnilerle, Alevilerle, Kürtlerle, Türklerle, Lazlarla, Çerkezlerle, tıpkı bu aşurenin malzemeleri gibi, millet olarak birbirimize renk, tat, hoş bir uyum ve hoş bir tat yaratma zenginliğine sahibiz millet olarak. . Bunun en güzel örneği aşuredir. Hemşerilerimiz bu lezzetli aşureleri afiyetle tüketsin” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu