Ekonomi

Japonya’da Web3’ü teşvik etmek için daha fazla politika yolda

Japonya Başbakanı Fumio Kishida, ülkenin yıllık politika çerçevesinin, kullanıcı tutmayı da hesaba katan Web3 belirteçlerinin kullanımına yönelik iyileştirmeler ve içerik endüstrisini canlandırmak için adımlar içerdiğini söyledi.

Tokyo’daki WebX konferansında yayınlanan görüntülerde Kişida, Liberal Demokrat Parti’nin Web3’ü benimsemeye devam ettiğini vurguladı.

İnovasyon, start-up ve dijital dönüşüme odaklanarak büyümeyi hedefleyen ekonomi politikasını açıklayan ülke lideri, “Web3 kapitalizmin yeni biçiminin bir parçası” olduğunu yineledi ve ekledi:

İktidardaki Liberal Demokrat Parti’nin politika araştırma konseyi başkanı Koichi Haguida, Kishida’nın konuşmasından hemen önce partinin Web3’teki duruşunu ortaya koyan bir konuşma yaptı ve segmente aşina olmayanların bile “kapsayıcı bir duruş” sergilemesi gerektiğini söyledi.

Geçen yıldan bu yana, bir avuç Japon politikacı, proje girişimcilerini ülkeyi terk etmeye zorlayan vergi şartını kaldıran NFT’leri, stablecoin’leri ve DAO’ları kapsayan yönergeler üzerinde çalışıyor.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu